Kopalino i okolice

IMG 9743Kopalino to malowniczo położona miejscowość w okolicach lasu, morza i jeziora. Znajduje się na terenie gminy Choczewo pomiędzy Łebą a Dębkami, około 35 km od Wejherowa oraz 45 km od Władysławowa.

Jest to miejsce zarówno dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy preferują spokojne wypoczywanie na łonie natury. Całą okolicę porastają sosnowe lasy, słynące z obfitości jagód i grzybów, które pojawiają się już w drugiej połowie sierpnia. Okolica oferuje rozbudowaną sieć ścieżek: ponad 50km wyznaczonych tras rowerowych, spacerowych i konnych przez piękne nadmorskie lasy - to idealna propozycja dla miłośników rowerów, Nordic Walking lub długich spacerów. Wybór jest naprawdę spory także zaplanować można krótką, rodzinną trasę, bądź bardzo wymagającą wyprawę. Znaleźć można tutaj również liczne szlaki turystyczne, dwory i pałace z przełomu XIX i XX w. w miejscowościach: Biebrowo, Borkowo, Borkówko, Choczewko, Choczewo, Ciekocinko, Gartkowice, Gościęcino, Jackowo, Kurowo, Lubiatowo, Lublewko, Lublewo, Łętowo, Przebendowo, Sasino, Starbienino, Zwartowo, Żelazno zabytkowe budowle sakralne: Osieki (XIV w.), Zwartowo (XIX w.), Ciekocino (XIX w.)

Do morza możemy się dostać spacerkiem około 25 minut wśród terenów leśnych lub około 15 minut rowerem, istnieje również możliwość dojazdu drogą asfaltową samochodem z parkingiem ok 50 m od plaży. Plaża oddzielona jest od sosnowego lasu naturalnymi wydmami, z delikatnym piaskiem stwarza doskonałe warunki do opalania. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, plaża jest duża także z łatwością można znaleźć miejsce na rozłożenie się zachowując swobodę dla siebie i innych plażowiczów.

Doskonałym miejscem na urozmaicenie sobie pobytu jest Jezioro Kopalińskie. W tym otoczonym lasem miejscu i udekorowanym pięknymi liliami wodnymi, można wypożyczyć łódkę i połowić ryby, takie jak: liny, leszcze, karasie, okonie czy węgorze. Jezioro „wyposażone jest” w małe pomosty powstałe dzięki wpadającym do wody korzeniom drzew.

Kopalino to idealne miejsce na wakacje nad morzem. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i tłoku. Tutaj wspaniale się zrelaksujesz i odpoczniesz obcując z naturą. Dzięki aktywnemu wypoczynkowi utrzymasz formę, a zwiedzając okolicę lepiej poznasz region i jego historię.

Kopalino czeka na CIEBIE!

Kalendarz

Luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

zajete  - zajęte

rezerwacja